Koolide tugipersonal ja KOV eelarveläbirääkimised ehk 26sept infotund

Tänases infotunnis oli rahvaesindajatel mulle 3 küsimust, millest ajapuudusel suutsime läbi käia ainult kaks – KOV eelarveläbirääkimised ja koolide tugipersonali teema.

Mis puudutab KOV eelarveläbirääkimisi ja omavalitsuste esindajate protokollile mitteallakirjutamist, siis eks ta pisut kummaline ole – läbirääkimiste protokolli käisime koos läbi ning seal kirjapanduga oldi nõus. Allakirjutamiseks võeti aga lisaaega ning pärast oma volikogu otsustati mitte alla kirjutada. Kuna juriisilises mõttes see allakirjutamata jätmine mingit muudatust ei too, tuleb sammu taga näha pigem poliitilise poosi võtmist.

Koolide tugipersonali kulude lükkamist puhtalt KOV eelarvesse mina aga ei toeta. Elu näitab, et nii logopeedid kui psühholoogid on koolielus olulisel kohal ja paraku me ei saa eeldada, et kõik lapsevanamad märkavad, oskavad või tahavad iga väiksema murega erialaspetsialisti poole pöörduda. Koolis kohapeal olemasolevate spetsialistidega on õigeaegne tähelepanu olemas ning kindlasti nii mitmegi koolijütsi koolitee muutub rõõmsamaks, kui probleemidega tegeleda juba eos või õnnestub neid suisa ennetada.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: