Ufonaut

Jõudsin äsja tagasi Moldova-visiidilt. ufo_2387810bKoju jõudes ootas mind postkastis üks huvitav kiri – Mart Viisitamme advokaat soovib, et ma lükkaks ümber väite justkui oleks tema klient ufonaut. Ilmselt mängivad lähenevad valimised ja soov uudisekünnist ületada siin oma rolli.

Lühidalt lugu järgmine: 14. septembri Postimehes ilmus lugu, mille autoriks Tuuli Koch. Muu hulgas ütlesin toona ajakirjanikule teemat kommenteerides, et „eelmistel valimistel kandideeris Pärnu maavanem Toomas Kivimägi, saavutas väga hea tulemuse ja sai linnapeaks. Tänu sellele sai ufonaut Mart Viisitammest minevik.“

Ühes osas tuleb mul Viisitamme advokaadiga ilmselt nõustuda ja seda olen ma nõus täitsa avalikult ka tunnistama – ma ei suuda tõestada, et ta on tehnilises mõttes ufoga sõitnud. Aga see ei olnud ka minu väljaütlemise iva.

Arusaadavalt oli minu kommentaaris tegemist väärtushinnanguga. Minu silmis on ufonaudiks inimene, kes on ühe toreda Eesti linna juhtimises võõrkeha, kes tuleb justkui teisest väärtussüsteemist ja kes ei mõista täielikult, mida tähendab ühe linna mõistlik juhtimine ja majandamine. Lühikese ajaga oli linna finantsseis muutunud selliseks, et tõsiselt oli päevakorral Pärnu saneerimine. Ohtu sattus eurorahade kasutamine, samas loodi munitsipaalpolitsei. Need on ainult mõned näited, mis minu hinnangul ei lähe kuidagi kokku hea linnajuhtimisega. UFOga sõita hr Viisitamm ilmselt tõesti ei oska, kuid minu hinnangul on sama küsitavad ka tema oskused Pärnu linnajuhina.

Eesti riigis on kõigil inimestel võimalik oma õiguste kaitseks pöörduda kohtusse. Ilmselt isegi siis, kui soovitakse vaielda selle üle, kas keegi on ikka UFOga sõitnud või ei. Ja täpselt samamoodi on igal inimesel õigus välja öelda oma hinnang selle kohta, kuidas on ühe või teise linna juhid tema arvates oma tööga hakkama saanud.

Postimehe artikkel, millest juttu, asub SIIN (kahjuks küll vaid raha eest täismahus loetav) ja kiri, mille oma postkastist täna leidsin, on siin: 02.10.2013 M. Viisitamme nõudekiri S.V. Kiisleri vastu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: