Alati on keegi teine süüdi

Piinlik on lugeda Tallinna linnapea

pilt: Delfi.ee

pilt: Delfi.ee

juttu sellest, kuidas kõik teised peale linnajuhtide on süüdi selles, et linnahall on endiselt korda tegemata. Kogu see jutt on lihtsalt tüüpiline näide, kuidas iseenda lolle ja hämaraid otsuseid üritatakse kellegi teise süüks panna. Seekord siis vabariigi valitsuse, muinsuskaitse ja ajakirjanike, kes linnahalli kohta justkui liiga tihti küsivad.

Tõsi on see, et kunagisest linna uhkusest ja kõige esinduslikumast kontserdipaigast on tänaseks saanud linna häbiplekk.  Olukord oleks hoopis teine, kui linnavalitsus oleks teinud avatud ja läbipaistva konkursi linnahalli uuele elule äratamiseks. Seni, kuni susserdatakse nurga taga üksikute ärimeestega, kelle väljavalimine on avalikkusele siiani selgitamata, sellised jamad juhtuvadki.

Eriti kummaline on see jutt, et muinsuskaitse ei lubanud linnahalli müüa. Nii palju kui mina tean, pole Tallinna linn selles osas Muinsuskaitseameti poole ka pöördunud.

Muinsuskaitse ei saa keelata linnahalli müüki ja muinsuskaitse all olevaid objekte müüakse pidevalt, ka Tallinna linn on seda korduvalt teinud. Mäletan, kui töötasin Kesklinna vanemana, oli tänase esindushotelli Kolm Õde kinnistu linna käes ja kohutavalt halvas seisus. Loomulikult ka muinsuskaitse all. Korraldasime avatud konkursi ning juba pikki aastaid on see Vanalinna tõeliseks uhkuseks.

Nii et eelkõige vajab linnahall avatud ja ausat asjaajamist, mitte linnajuhtide skeemitamist ja kõikide teiste süüdistamist.

 

 

3 kommentaari

 1. Indrek Särg · · Vasta

  Kiisler, mis sul linnahalliga tegemist? Regionaalminister peaks teadma, et väljaspool Tallinnat laguneb sadu kultuuriehitisi. Miks korda ei tehta? Sest valitsus on kohalikud omavalitsused sõna otseses mõttes PALJAKS RÖÖVINUD.
  Ministritel on Tallinn pidevalt hambus, samas oma haldusalas on asjad ammu korrast ära. Regionaalministrike – rahvas põgeneb Tallinna ja välismaale, ehk võtad midagi ette? No ei ole linnahall regionaalministri haldusalas, vaata ise siitsamast lehelt.

  Ilma igasuguse lugupidamiseta
  Indrek Särg, üks kodanik

 2. I couldn’t resist commenting. Excceptionally աell written!

 3. Aρpreciate this post.ʟet me try іt out.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: