Koolide tugipersonal ja KOV eelarveläbirääkimised ehk 26sept infotund

K

Tänases infotunnis oli rahvaesindajatel mulle 3 küsimust, millest ajapuudusel suutsime läbi käia ainult kaks – KOV eelarveläbirääkimised ja koolide tugipersonali teema.

Mis puudutab KOV eelarveläbirääkimisi ja omavalitsuste esindajate protokollile mitteallakirjutamist, siis eks ta pisut kummaline ole – läbirääkimiste protokolli käisime koos läbi ning seal kirjapanduga oldi nõus. Allakirjutamiseks võeti aga lisaaega ning pärast oma volikogu otsustati mitte alla kirjutada. Kuna juriisilises mõttes see allakirjutamata jätmine mingit muudatust ei too, tuleb sammu taga näha pigem poliitilise poosi võtmist.

Koolide tugipersonali kulude lükkamist puhtalt KOV eelarvesse mina aga ei toeta. Elu näitab, et nii logopeedid kui psühholoogid on koolielus olulisel kohal ja paraku me ei saa eeldada, et kõik lapsevanamad märkavad, oskavad või tahavad iga väiksema murega erialaspetsialisti poole pöörduda. Koolis kohapeal olemasolevate spetsialistidega on õigeaegne tähelepanu olemas ning kindlasti nii mitmegi koolijütsi koolitee muutub rõõmsamaks, kui probleemidega tegeleda juba eos või õnnestub neid suisa ennetada.

 

Lisa kommentaar

Tutvustus

Siim Kiisler on Isamaa erakonda kuuluv Riigikogu liige. Enne seda on ta olnud regionaalminister, majandusministeeriumi abiminister, juhtinud erakonna fraktsiooni Riigikogus ning töötanud Tallinna kesklinna vanemana. Siim elab koos naise, tütre ja nelja pojaga oma vanaisa ehitatud majas Nõmme mändide all.