Omavalitsusreform on möödapääsmatu

O

Pealkirjas öelduga nõustub ilmselt suur osa inimesi. Samas oleme kogu haldus/haldusterritoriaalse/omavalitsuste reformi teemalise debatiga suhteliselt korralikus ummikus – erineval ajal on erinevad osapooled võtnud üsna jäigad positsioonid, ennast nö nurka värvinud. Sealt on aga üsna keeruline välja astuda ja teha samm üksteise arvamustele lähemale. Seepärast lasin oma majas ära kaardistada ja läbi analüüsida kõik peamised võimalikud alternatiivid, mida seni on erinevate osapoolte poolt pakutud ja saatsin need arvamuse avaldamiseks erakondadel, sotsiaalpartneritele, erinevatele institutsioonidele ja teadlastele. Ennetamaks kõiki neid, kes räägivad, et Kiisler tegeleb jälle piiride joonistamisega, siis piiridest pole analüüsis juttu. Kuigi kui nüüd lõpuni aus olla, siis ühtegi ilma piirideta omavalitsust pole ma ka näinud.

Seevastu räägib analüüs üsna põhjalikult ka sellest, kuidas erinevate lahenduste puhul ümber jagada funtksioone, kuidas kujunevad eelarved ja finantsvõimekus jms. Kõik materjalid, mis majast välja läksid, on näha ka SIIN. Kõik head mõtted ja kommentaarid on oodatud.

Lisa kommentaar

Tutvustus

Siim Kiisler on Isamaa erakonda kuuluv Riigikogu liige. Enne seda on ta olnud regionaalminister, majandusministeeriumi abiminister, juhtinud erakonna fraktsiooni Riigikogus ning töötanud Tallinna kesklinna vanemana. Siim elab koos naise, tütre ja nelja pojaga oma vanaisa ehitatud majas Nõmme mändide all.