Alati on keegi teine süüdi

A

Piinlik on lugeda Tallinna linnapea

pilt: Delfi.ee
pilt: Delfi.ee

juttu sellest, kuidas kõik teised peale linnajuhtide on süüdi selles, et linnahall on endiselt korda tegemata. Kogu see jutt on lihtsalt tüüpiline näide, kuidas iseenda lolle ja hämaraid otsuseid üritatakse kellegi teise süüks panna. Seekord siis vabariigi valitsuse, muinsuskaitse ja ajakirjanike, kes linnahalli kohta justkui liiga tihti küsivad.

Tõsi on see, et kunagisest linna uhkusest ja kõige esinduslikumast kontserdipaigast on tänaseks saanud linna häbiplekk.  Olukord oleks hoopis teine, kui linnavalitsus oleks teinud avatud ja läbipaistva konkursi linnahalli uuele elule äratamiseks. Seni, kuni susserdatakse nurga taga üksikute ärimeestega, kelle väljavalimine on avalikkusele siiani selgitamata, sellised jamad juhtuvadki.

Eriti kummaline on see jutt, et muinsuskaitse ei lubanud linnahalli müüa. Nii palju kui mina tean, pole Tallinna linn selles osas Muinsuskaitseameti poole ka pöördunud.

Muinsuskaitse ei saa keelata linnahalli müüki ja muinsuskaitse all olevaid objekte müüakse pidevalt, ka Tallinna linn on seda korduvalt teinud. Mäletan, kui töötasin Kesklinna vanemana, oli tänase esindushotelli Kolm Õde kinnistu linna käes ja kohutavalt halvas seisus. Loomulikult ka muinsuskaitse all. Korraldasime avatud konkursi ning juba pikki aastaid on see Vanalinna tõeliseks uhkuseks.

Nii et eelkõige vajab linnahall avatud ja ausat asjaajamist, mitte linnajuhtide skeemitamist ja kõikide teiste süüdistamist.

 

 

kommentaari

  • Kiisler, mis sul linnahalliga tegemist? Regionaalminister peaks teadma, et väljaspool Tallinnat laguneb sadu kultuuriehitisi. Miks korda ei tehta? Sest valitsus on kohalikud omavalitsused sõna otseses mõttes PALJAKS RÖÖVINUD.
    Ministritel on Tallinn pidevalt hambus, samas oma haldusalas on asjad ammu korrast ära. Regionaalministrike – rahvas põgeneb Tallinna ja välismaale, ehk võtad midagi ette? No ei ole linnahall regionaalministri haldusalas, vaata ise siitsamast lehelt.

    Ilma igasuguse lugupidamiseta
    Indrek Särg, üks kodanik

Tutvustus

Siim Kiisler on Isamaa erakonda kuuluv Riigikogu liige. Enne seda on ta olnud regionaalminister, majandusministeeriumi abiminister, juhtinud erakonna fraktsiooni Riigikogus ning töötanud Tallinna kesklinna vanemana. Siim elab koos naise, tütre ja nelja pojaga oma vanaisa ehitatud majas Nõmme mändide all.