Päikest meil ei ole või kui on, siis ta ei sära!

P

Tujurikkuja laul on minu arust üks geniaalsemaid sketše meie väikese Eestimaa elust ja inimeste suhtumistest.  Ja ega meie linnadel-valdadel pole kergem kui kõigil meie inimestel, ikka täpselt sama raske nagu seal laulus. Raha ei ole, mitte midagi teha ei saa, elu sureb välja… riik on süüdi! Kui vaid kõik neid kannatusi mõistaks…

Ja pean tunnistama, et kohati on mul ka raske mõista, kuigi olen meie omavalitsuste hingeeluga üsna hästi kursis. Eriti panevad kukalt kratsima SELLISED uudised.

Keset maismaad asuval omavalitsusel on Hobulaiul oma puhkekeskus ja nüüd plaanitakse 50 000 euro eest osta uus paat, millega oma valla inimesi sinna suvel puhkama vedada. No kena, kui vald hoolib, aga kas see on tõest meie inimeste kõige olulisem mure, millega omavalitsus tegelema peaks? Pidama laiu peal puhkebaasi ja ostma kaatreid?

Ei oskagi muud, kui soovida edu nende raskete valikute langetamisel.  Ja valikud on rasked, sest nagu lehtki kirjutab: „sobilik on tagant lahtise ahtriga paat, mida turul eriti ei liigu. Rohkem pakutakse luksus- ja kruiisipaate või väheste reisijakohtadega aluseid, millega aga suuremat seltskonda korraga kohale ei vii.“ Tõesti keeruline.

Loodan, et leitakse ikka piisavalt ägeda ahtriga paat, sest tundub, et muud mured on vähemalt ühes omavalitsuses otsa saanud.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=aADjmpAHEYE]

Lisa kommentaar

Tutvustus

Siim Kiisler on Isamaa erakonda kuuluv Riigikogu liige. Enne seda on ta olnud regionaalminister, majandusministeeriumi abiminister, juhtinud erakonna fraktsiooni Riigikogus ning töötanud Tallinna kesklinna vanemana. Siim elab koos naise, tütre ja nelja pojaga oma vanaisa ehitatud majas Nõmme mändide all.