Kontakt

Siin ajaveebis avaldan ma oma mõtteid, ilmunud artikleid ja peetud kõnesid. Aeg-ajalt saavad sõna ka head sõbrad ja kaasautorid. Avaldatud materjale võib kasutada ja tsiteerida koos viitega allikale.
Kui soovid minuga kontakti, siis kirjuta siim@kiisler.ee

Seniks kõike paremat!

Siim Kiisler

One comment

 1. Ulvi Maasing · · Vasta

  ARVAMUS
  Valver Kõrgemäe: meie valitsus peaks Jeruusalemma küsimuses oma seisukohti revideerima!
  28.12.2017 UUED UUDISED
  28
  dets.
  ”Kes noomimisest hoolimata jääb kangekaelseks, murtakse äkitselt ja paranemist ei ole. Õigete rohkusest rahvas rõõmustab, aga õela valitsedes rahvas ägab,” kõlavad õpetussõnad Piiblist (Õpetussõnad 29: 1, 2).

  Pärast Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamist, 20. augustil 1991, Eesti valitsus ja välisministeerium töötasid meeleheitlikult selle nimel, et kutsuda maailma riike üles Eestit tunnustama. Tänu Jumalale, et toona leidus riike, kes tahtsid ja julgesid käituda õiglaselt ja eetiliselt, tunnustades Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamist. Iisrael oli samuti üks neist esimestest, kes tunnustas meie rahva õigust omariiklusele ja iseseisvuse taastamisele, kinnitades koos sellega ajaloolist fakti ja tõde, et Eesti Vabariik okupeeriti Nõukogude Liidu poolt.

  Aastal 2017 on Iisrael olukorras, kus tema ootab Jeruusalemma kui oma pealinna tunnustamist. Jeruusalemma tunnustamise vajadust ja vajalikkust, kui Iisraeli jagamatut pealinna, peaks eriti mõistma just Eesti valitsus. Kuid 26 aastaga on tänased Eesti valitsusjuhid oma globalistlik-sotsialistlikes ambitsioonides muutunud nii vaimupimedateks, et on unustanud Iisraeli panuse meie riigi tunnustamisse ja abistamisse ajal, kui seda hädasti vajasime. Iisraeli pealinna – Jeruusalemma – ehitamisest alates, toimub aastatuhandeid hiljem ikka võitlus Jeruusalemma saatuse pärast.

  Lisaks Iisraeli ja USA vastase ÜRO resolutsiooni toetamisega näitas Eesti valitsus selles teemas üles ka täielikku võhiklikkust ja maailma ning juutide ajaloo vähest tundmist. Selle asemel, et toetada meie liitlasi, Iisraeli ja USA-d, on tänane Eesti valitsus ja Kadriorg hoopis ümber kirjutamas ajaloolistel faktidel rajanevat Iisraeli, Juudamaa ja Jeruusalemma ajalugu ning Iisraeli õigust nimetada oma riigi pealinn ise.

  Jeruusalemma tunnistamine Iisraeli pealinnana ei olnud ju president Trumpi leiutis. President Trump täitis oma valimislubadusega USA kongressi poolt 1995 a vastuvõetud seadust, mille täitmist Trumpi eelkäijad aga ignoreerisid. Tuletagem meelde, et USA kongress võttis 1995 a vastu seaduse (Jerusalem Embassy Act), milles kirjeldati Jeruusalemma kui Iisraeli pealinna, mida ei tohi jagada. Seadus nägi ette, et USA saatkond viiakse Tel Avivst Jeruusalemma 31. maiks 1999.

  Ajaloos ei ole Iisraeli territooriumil kunagi eksisteerinud riiki nimega Palestiina või rahvust nagu palestiinlased. Halvustamata kuidagi araablasi, olgu öeldud, et Iisraeli territooriumil elavatel araablastel ei ole mingisugust õigust ühelegi ruutmeetrile Iisraeli riigi (Juuda ja Samaaria) territooriumist, et sinna kunstlikult moslemi riik luua.

  Samuti ei ole moslemitel mingisugust õigust Iisraeli riigi pealinnale Jeruusalemmale. Koraan ei maini kordagi Jeruusalemma kui islami pealinna, vaid 17. suuras on sinna korra oma unenäos sattunud prohvet Muhamed. Jeruusalemm kui Iisraeli ja juutide pealinn, on aga tõestatud rohkete ajalooliste faktidega, mis on kõigile teemast huvitatutele kättesaadav, nii et Jeruusalemma tunnistamine Iisraeli jagamatu pealinnana ei tohiks olla mingi probleem tõde ja õiglust armastavale inimesele ja valitsusele.

  Jüri Ratas kuulutas, et Eesti Valitsuse otsus tugineb rahvusvahelisele õigusele. Hr.Ratas võiks eesti rahvale selgitada, millisele rahvusvahelisele õigusele Eesti valitsuse otsus, hääletada Jeruusalemma küsimuses Iisreali ja USA vastu, tugineb? Tuleb välja, et nii Jüri Ratas kui ka Sven Mikser on oma silmakirjalikkuses asunud selle ÜRO resolutsiooni kaudu mõistma kohut Iisraeli ja Jeruusalemma üle, kuigi neil puudub vähimigi arusaam antud teo tagajärgedest eesti rahva jaoks.

  Eesti riik ei võitnud antud teemas Iisraeli ja USA vastu hääletades paraku mitte kui midagi. Suhted Eesti riigi kahe olulise liitlasega on kahjustatud ja nende toetus meile ei ole enam endine, vaid pigem pragmaatiline. Eesti riigi ja rahva tahte vastaselt asusime paraku selliste meie vaenlaste poolele nagu Iraan, Põhja-Korea ja paljud islami terroriorganisastioonid: PVO, Fatah, ISIS, Hamas, Hezbollah, jt. Kuna Eesti valitsus on asendanud väärtustepõhise ja rahvast hooliva riigijuhtimise vasakpoolse antisemiitliku riigijuhtimise vastu ning käitunud halvasti meie tegelike liitlaste suhtes, on paljud Eestis õigustatult mures – mis meie julgeolekust nüüd saab?

  Jüri Ratasel olid käes head võimalused luua valitsus, kelle poliitika kaitseks meie riigi ja rahva huve, kultuuri ja keelt ning iseseisvust ja julgeolekut ning oleks rajatud moraalsetele väärtustele ja aukartusele usu suhtes. Kuid veel pole hilja ja seetõttu kutsun nii Jüri Ratast kui ka Sven Mikserit üles meeleparandusele. See ei ole lihtne, kuid see on vajalik. Samuti oleks tark tunnistada Eesti rahva ja riigi nimel maailmale avalikult, et Eesti valitsus eksis, kui hääletas Jeruusalemma tunnustamise Iisraeli pealinnana vastu.

  Eesti ajalugu arvestades, oleks Eesti valitsus pidanud olema teenäitaja maailma riikidele Jeruusalemma tunnustamises Iisraeli jagamatu pealinnana. Meil on veel võimalus – tunnustagem Jeruusalemma kui Iisraeli jagamatut pealinna. Samuti tuleb Eesti saatkond viia Tel Avivist Jeruusalemma. Eesti valitsus ei tohi jääda antud teemas USA ja Iisraeli vaenlaste poolele ega ka erapooletuks.

  Valver Kõrgemäe on EKRE Soome osakonna juht

  Foto: AFP/Scanpix – USA saadik Nikki Haley kõnelemas Jeruusalemma teemal ÜROs

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: