Keskerakonna suurim pahategu

K

Lugesin eilsest Delfist SEDA uudist ja meel läks jälle9e8c0c09-435d-4618-8e6a-30a3fe0f128f mõruks. Nõus, et inimestel ja eriti poliitikutel on ja peavadki olema erinevad vaated. Mõni kurvastab, et eestlaste arv väheneb, aga mõni tunneb sellest hoopis rõõmu. Ilmselt on ka kõigil vähegi edukatel poliitikutel oma toetajaskond ja nende seisukohad peavad ka proportsionaalse esindatuse saama. Kui Keskerakond on otsustanud esindada just „No pasaran“ –tüüpi valijaskonda, siis on see nende suveräänne otsus.

Minu mure on aga muus: Keskerakond on nimetanud Tallinna abilinnapeaks, kes vastutab hariduse, kultuuri ja noorsooküsimuste eest, kõigepealt Yana Toomi ja pärast tema lahkumist Mihhail Kõlvarti. Ilmselgelt ei ole juhus, et just sellisele Eesti rahva jaoks tundlikule vastutusalale – mitte näiteks kommunaalvaldkonna peale – on järjest määratud ühe ja sama väga selge maailmavaate esindajad.

Need inimesed vastutavad selle eest, millise hariduse ja kasvatuse saavad meie lapsed. Need inimesed vastutavad suure hulga Eesti noorte arengu eest, kes kujundavad meie ühiskonda järgmistel aastakümnetel. Tallinnas õpib ligi 37 tuhat õpilast ehk kolmandik kogu Eesti õpilastest… Yana Toom ja tema mantlipärija on mõjutanud meie koolide juhtide määramist ja seeläbi hoiakuid nendes koolides tervikuna. Kas nende soositud hoiakud on eestimeelsus, Eesti kultuuri edendamine, isamaalisus ja uhkus oma kodumaa üle? Kindlasti mitte.

Just selliste inimeste määramine meie laste hariduse eest vastutavatele kohtadele on Tallinnas Keskerakonna valitsemise suurim pahategu – mitte näiteks lubamatu raiskamine ja poliitilise propaganda tegemine maksumaksja raha eest, kuigi ka need on jäledad.

 

pilt laenatud Õhtulehe veebist.

Lisa kommentaar

Tutvustus

Siim Kiisler on Isamaa erakonda kuuluv Riigikogu liige. Enne seda on ta olnud regionaalminister, majandusministeeriumi abiminister, juhtinud erakonna fraktsiooni Riigikogus ning töötanud Tallinna kesklinna vanemana. Siim elab koos naise, tütre ja nelja pojaga oma vanaisa ehitatud majas Nõmme mändide all.