Ma ise tulin endale peale

M

Eelmisel nädalal lugesin uudist selle hukkunud alpinisti hotellkohta, et Tallinn kaebab riigi kohalikele teedele eraldatava raha pärast kohtusse. Kahe sõnaga sellest, kuidas teederaha suurus kokku lepitakse  – omavalitsustele eraldatav raha räägitakse valdkonniti läbi valitsuskomisjonis, kus ühel pool lauda istuvad omavalitsuste koostöökogu esindajad ja teisel pool regionaalminister. Ja kuigi pärast läbirääkimiste pidamist otsustasid omavalitsuste esindajad paberile mitte alla kirjutada, oli vähemalt kohalike teed hoiuks eraldatav raha selline punkt, kus jõuti omavahelisele kokkuleppele.

Omavalitsused nõudmine oli 10% kogu laekuvast kütuseaktsiisist ja täpselt nii me ka kokku leppisime. Kusjuures tõus võrreldes möödunud aastaga oli 11 miljonit eurot ehk 60%. Nii et neid uudiseid lugedes tuleb vägisi meelde see pealkirjas toodud fraasi filmist „Hukkunud alpinisti hotell“. Väga hea film, muide.

Ja kui Savisaar ei tea, kust leida raha teede remondiks või kuhu on linna raha huugama pandud, võiks ta korraks käima panna teleka ja vaadata Tallinna televisioon. Mingil arusaamatul põhjusel levib see tallinlaste maksuraha eest ilmselt ka Hundisilmal.

kommentaari

Tutvustus

Siim Kiisler on Isamaa erakonda kuuluv Riigikogu liige. Enne seda on ta olnud regionaalminister, majandusministeeriumi abiminister, juhtinud erakonna fraktsiooni Riigikogus ning töötanud Tallinna kesklinna vanemana. Siim elab koos naise, tütre ja nelja pojaga oma vanaisa ehitatud majas Nõmme mändide all.