Ma vahetan poolt

M

EMSL on ellu kutsunud ühe (tegelikult muidugi palju rohkem) tänuväärt algatuse – pooltevahetus. Täna ma vahetangi poolt ja olen Heateo Sihtasutuse juhi Maris Ojamuru töövarjuks. Miks? Eelkõige seepärast, et avalikus sektoris võiks olla rohkem teadmist sellest, mis toimub ja kuidas elatakse väljaspool seda sektorit.

Need aastad, mis ma olen ministeeriumis töötanud, on seda veendumust süvendanud. Enne poliitikasse tulemist tegutsesin ma aastaid eraettevõtluses, aga pole mingi saladus, et meil on avalikus sektoris on väga (liiga?) palju inimesi, kelle ainuke kogemus ongi sellest samast avalikust sektorist. Nad teavad suurepäraselt, kuidas käib strateegiline planeerimine või tulemusindikaatorite seadmine, aga seda, kuidas „päris“ elu käib, kust tuleb raha ja kuidas turul tegutseda ja ellu jääda, avalikus sektoris tihti ei teata.

Ma olen pooltevahetuses juba päris mitu aastat osalenud. Kuna vabakonna arengu suunamine on üks regionaalministri töölõikudest, olengi käinud kogemusi saamas meie partnerorganisatsioonides. Eelmisel aastal olin Praxises ja vahetasime kogemusi Annika Uudelepaga, enne seda EMSLis Urmo Kübaraga. Väärt õppetunnid mõlemad.

Nii et julgelt pooli vahetama!

1 kommentaar

Tutvustus

Siim Kiisler on Isamaa erakonda kuuluv Riigikogu liige. Enne seda on ta olnud regionaalminister, majandusministeeriumi abiminister, juhtinud erakonna fraktsiooni Riigikogus ning töötanud Tallinna kesklinna vanemana. Siim elab koos naise, tütre ja nelja pojaga oma vanaisa ehitatud majas Nõmme mändide all.